Hakkımızda

Telista Bilişim ve İletişim Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş. ('Telista'), 2004 yılında Genel Müdürümüz Sayın Yetkin POLAT (Elektronik ve Telekomünikasyon Mühendisi) tarafından kuruldu. 2021 yılına gelindiğinde, Türkiye'de 2000'den fazla kurum müşterimiz oldu. Ses, video ve veri iletişim alanlarında bilgi teknolojileri (BT) çözümleri sunuyoruz. Kaliteli destek servislerimizle güçlü bir ün kazandık. Güvenilir bir danışman olarak, müşterilerimizin modern bilgi teknolojilerinden yararlanmalarına yardımcı oluyoruz. Müşterilerimizin güvendiği bir danışmanı olabilmek için çok çalışıyoruz.

Donanım, yazılım ve profesyonel hizmetler sunarak müşterilerimizin verimliliğini artıracak, işletmeye özel, nesnelerin interneti 'IoT' çözümleri geliştiriyoruz. Müşterilerimizin uzağındaki varlıklarıyla hızlı, güvenli ve kesintisiz veri iletişimi kurmasına yarayan ağ bağlantıları oluşturuyoruz. İster kendi veri merkezinizde isterseniz bulutta oluşturacağımız veritabanı ile endüstriyel tesislerinizdeki makineler veya filonuzdaki araçlar arasında veri akışı sağlıyoruz.

Neden Telista'yı seçmelisiniz?

Günümüz gereksinimleri yanıtlayan ve geleceğe hazır çözümler

Çözümlerimiz, müşterilerimizin yalnızca günümüzdeki ihtiyaçlarını karşılamakla kalmaz, gelecekteki ihtiyaçlarını da karşılayacak şekilde yükseltmelere izin veren, uzun ömürlü, işletme maliyetini düşüren sistemlerdir.

Tüm teknoloji çözümleri tek kaynaktan

Toplu taşımacılıkta kullanılan araçları üreten ve bu araçları kullanarak toplu taşıma hizmeti sağlayan işletmeler için yolcu bilgilendirme sistemi, yolcular için WIFI, araç içinde video güvenlik ve sesli iletişim sistemlerini kapsayan bir çözüm portföyü sunarız.

Deneyimli ve profesyonel

2004 yılından günümüze, 2000’den fazla işletme için proje teslim ettik. Tekliften kavram kanıtına, sevkiyattan montaja, kabulden satış sonrası teknik desteğe varıncaya kadar tüm süreçlerde hızlı, etkili ve yüksek kaliteli hizmet sunarız.

Güvenilir danışman

Teknolojik ilerlemeler ile ortaya çıkan yeni seçeneklerin karmaşıklığı gün geçtikçe artıyor. Müşterilerimizin gereksinimlerini yanıtlayan ve teknolojik gelişmeleri izlemelerine, hayata geçirmelerine yardımcı olan güvenilir bir danışmanları olarak çalışırız. Toplu taşıma operasyonlarında zekayı, güvenliği ve verimliliği artırmak için bütünleşik toplu taşıma teknolojisi çözümleri geliştiririz.

Kaliteli

Çözümlerimizde yer alan bileşenlerin kaliteli, dayanıklı, düşük maliyetli ve kolay kullanımlı olmasına özen gösteririz. Ürün portföyümüzde sadece kalitesini kanıtlamış ürünler yer alır.

Teknoloji Ortaklarımız

  • NetModule

    NetBox kablosuz yönlendiricileri İsviçre'de, NetModule tarafından üretilmektedir. Ürünlerin, Türkiye'deki dağıtımı, 2009'dan günümüze, tarafımızca yapılmaktadır. NetModule, M2M ve IoT uygulamaları için önde gelen mobil veri iletişimi donanımları üreticisidir. 1998'den günümüze; nakliye, toplu taşıma ve endüstriyel internet alanlarına yönelik çözümler üretir. Akıllı şehir, kamu güvenliği, sürdürülebilir enerji ve kaynak yönetimi gibi pazarları odağına almıştır. NetBox kablosuz yönlendiricileri, araçta bilgi sistemleri, sürücü iletişimi, yolcular için WiFi, uzaktan bakım, durum izleme ve gerçek zamanlı veri alışverişi gibi kesintisiz, güvenli ve hızlı mobil iletişimin gerekli olduğu uygulamalar için 4.5G ve 5G destekleyen cihazlardır.

Çözüm Ortaklarımız

  • Lima

    Lima Endüstriyel Bilgisayar, endüstriyel bilişim, iletişim ve otomasyon çözümleri üretmek ve dağıtımını gerçekleştirmek üzere 1995 yılında kurulmuştur. Türkiye’de Endüstriyel Bilgisayar odaklı olarak kurulan ilk şirkettir. Araç içinde kullanılmak için tasarlanmış bilgisayar ve ekranları Lima Bilgisayardan temin ederiz. Ülkemizin raylı sistemler alanında üretim yapan lider kuruluşlarında proje üstlenicisi olarak rol alır.

  • Shn

    30 yıldan fazladır kurumsal iletişim çözümleri ve zayıf akım güvenlik teknolojileri konusunda katma değerli çözümler sunan SHN Teknoloji konusunda uzman sertifikalı ekipleriyle danışmanlık, projelendirme, ürün seçimi ve entegre sistem süreçlerini yönetir. Satış öncesinde veya sonrasındaki sahada gerçekleşen kurulum, bakım ve onarım faaliyetlerinde SHN Teknoloji'nin profesyonel hizmetlerinden yararlanmaktayız.

Referanslarımız

Burulas
MAN
Samulas
Durmaray
Çalık Enerji
Power FM
VCE