Enerji ve Doğal Kaynaklar

Günümüzde sürdürülebilirlik, kaynakların verimli kullanımı, ekosistemlerin yaşayabilirliği ve doğal ve tekrarlanabilir kapasitenin sürdürülmesi her zamankinden daha önemli. Akıllı şebekeler ve sanal enerji santralleri, rüzgar, güneş ve biyogaz santralleri gibi yenilenebilir kaynaklardan daha etkin yararlanmak için geliştirilen yeni teknolojilere uygun veri iletişimi çözümleri sunuyoruz.

Akıllı Şebeke

Akıllı Şebeke

Elektrik üretimini ve dağıtımını akıllı yönetebilmek için kesintisiz ağ bağlantısı gerekir. Trafolar merkezden izlenebilmeli ve gerektiğinde trafo içindeki akıllı elektronik cihazlara işlevsel komutlar gönderilebilmelidir.

Yenilebilir Enerji

Yenilebilir Enerji

Rüzgar çiftlikleri, jeotermal, hidroelektrik veya güneş enerjisi santralleri genellikle ulaşılması zor alanlara kurulur. Uzaktaki bu tesislerin merkezden kontrolü, izlenmesi ve bakımı için güvenilir bir veri bağlantına ihtiyaç duyulur.

Madencilik

Madencilik

Madencilik işletmeleri, izlenmesi ve kontrol edilmesi gereken, birbirinden oldukça uzak ve karmaşık tesislere sahiptir. İşletme maliyetlerini düşürmek için kesintisiz ağ bağlantısı gerektiren otonom araçlar kullanılmaktadır.