Connectivity Suite

NetBox yönlendiricileri ile oluşturulan işletmenize özel ağınızı uzaktan izleyin, yönetin ve bakımını yapın.

Connectivity Suite, NetBox yönlendirici cihazlarının merkezi bir konumdan güvenli bir şekilde yapılandırılmasını ve yönetilmesini sağlar. Connectivity Suite, işletmenize özel ağ altyapınızı oluşturmak ve tüm NetBox cihazlarını tek bir noktadan yönetmek için geliştirilen kullanımı oldukça basit uzaktan yönetim sistemidir.

| Faydaları

  Tüm ağın yönetimi tek merkezden

  Hızla büyüyen ağlardaki, sayısı her geçen gün artan, 'Nesnelerin İnterneti' ('IoT') cihazlarının ve yazılımlarının güncellemeleri, yapılandırma ayarlarının değiştirilmesi gibi bakım süreçleri karmaşık ve zorlu bir hal almıştır. Ağdaki her bir cihazı yerinde ve ayrı ayrı yapılandırmak son derece pahalı olabilir. Ayrıca büyük ağları yönetmek çok fazla çabaya ve paraya mal olabilir. Web tabanlı Connectivity Suite yazılımı ile NetBox cihazlarından oluşan ağınızda bu sorunları yaşamazsınız. Kurulumu ve kullanımı son derece basittir.

  Her türden araç için uygun

  Taşımacılık sektöründe, yönlendiriciler araçlarla birlikte sürekli hareket halindedir ve genellikle erişilmesi zordur. Araçlardaki yeni yönlendiricilerin yapılandırılması, arızalı yönlendiricilerin onarımları ve değişimlerinin yönetilmesi genellikle zordur. Connectivity Suite, araçlardaki yönlendiricilerinizi ve bunlara bağlı cihazları (bilet otomat makineleri, bilgisayarlar, kameralar gibi) uzaktan yönetmenize yardımcı olur. Yönlendiricinin bir troleybüs, metro, tramvay veya otobüse kurulu olmasının bir önemi yoktur.

  Her zaman güvenli ve hızlı bağlantılar

  Ağınızdaki yönlendiricilerin merkezden otomatik olarak güncellenmesi sayesinde, ağınızdan her zaman en iyi performansı güvenli bir şekilde aldığınızdan emin olursunuz. İzleme platformu, cihazların ve ağların bağlantı durumunu sürekli olarak denetler. Bu özellik, kurulu cihazların güvenilir şekilde izlenmesini sağlar. Bir otobüs veya tramvay ağı arızalandığında, kullanıcıyı filosundaki ağ değişikliği hakkında proaktif olarak bilgilendirir.

  Bakım maliyetlerini düşürün

  Yapılandırma yönetimi, herhangi bir cihazın en son yapılandırma ayarlarına anında erişimi sağlar, OAT yapılandırma veya güncellemelerini mümkün kılar. Yazılım ve yapılandırma güncellemeleri kurgusunun istenilen zamanda otomatik olarak yürütülmesini yönetir. Filodaki tüm cihazlar toplu olarak tek seferde uzaktan yapılandırabilir. Saha teknisyenlerinin donanımı fiziki olarak kurması yeterlidir. Cihazın yazılım güncellemeleri ile yapılandırma işlemleri daha sonra uzaktan yönetilecektir.

| Özellikleri

| Nasıl çalışır?

  Connectivity Suite (kısaca 'CS') web tabanlıdır ve modülerdir. Bir teknisyen sadece kendi sorumluluğundaki ağın cihazlarına müdahale edebilirken, sistem yöneticilerinin tek noktadan ve güvenli bir şekilde, tüm cihazları yapılandırmalarına ve izlemelerine olanak tanır. Tek bir platformda birden fazla barındırılan ağın mantıksal olarak gruplanmasını ve birbirlerinden izole edilmesini sağlar. Her ağ kendi VPN sunucusundan hizmet alır. Başlangıçta basit bir yapılandırma ve sertifika ataması yapıldıktan sonra tüm yönlendiriciler otomatik olarak kendi VPN sunucusuna bağlanır. Böylece tek tek IP adresleri ve sertifikalar ile uğraşmak zorunda kalınmaz. CS programının sunucusu ile barındırılan ağlar ve cihazlar arasında, OpenVPN, SSL veya IPsec gibi kripto yetenekleri ispatlanmış teknikleri kullanarak, otomatik ve güvenli bir iletişim ortamı oluşturur.

  Yapılandırma yönetimi herhangi bir cihazdaki en son yapılandırma ayarlarına erişmeye ve tüm cihazların yapılandırma ayarlarını tek seferde değiştirmeye olanak tanır. Donanım yazılımı ('Firmware') ve yapılandırma güncellemelerinin otomatik olarak başlatılacağı tarih ve saati önceden belirlenebilir. Platformda barındırılan tüm ağların ve tüm cihazların bağlantı durumları sürekli olarak izlenir ve kontrol panelde görüntülenir.

  REST API, CS'nin 3ncü taraf sistemlerle kolayca bütünleştirilmesine veya yeni yetenekler kazandırılmasına olanak tanır. Böylece yüzlerce cihazın gerektiği ölçekteki projelerde CS, yapılan yatırımın korunmasını garantiler. CS işletmenin veri merkezine de kurulabilir. Böylece veri akışının gizliliğinde, yetkilendirmede ve veri bütünlüğünün korunması güvence altına alınır.

| Sistem Mimarisi