Araçta Sesli İletişim (Bas-Konuş)

Sürücüler ve yolcular için araç içinden dışarısı ile sesli iletişim olanağı

Telista'nın 'Araçta Sesli İletişim' çözümü, en son teknolojileri ve endüstri standartlarını destekleyen güvenilir bir sistemdir. Acil bir durumda, araçtaki kişiler ile yardım sağlayıcılar arasında, sesli görüşme bağlantısı kurmak için geliştirilmiştir. Kara ve demiryollarında yük veya yolcu taşıyan her türlü araçta kullanılabilir.

| Faydaları

  Acil durumda hızlı destek

  Çalışanlar veya yolcular bir düğmeye basarak, operasyon merkezinden veya acil durumlara müdahaleden sorumlu kuruluşlardan yardım alabilirler. Aynı anda birden fazla numara aranabilmektedir.

  Acil durumda araç bilgilerine erişim

  Acil destek çağrısını yanıtlayan kişilerin, çağrının yapıldığı araca ait bilgileri ve aracın coğrafi konumunu ekranlarında görebilmeleri sağlanır. İstenirse araçtaki diğer elektronik sistemlerle bağlantı kurarak acil çağrı sırasında, aracın hızı, kat edilen rota, yakıt miktarı, taşınan yükün miktarı, yolcu sayısı gibi önemli bilgiler de iletilebilir.

  Uzaktan sesli anons

  İşletme merkezinden yetkisi olan kişiler, araçtaki GSM numarasını arayarak, araç içerisindeki sesli anons sisteminden duyuru yapılabilir. Çağrı otomatik olarak yanıtlanır. Araçtaki mikrofondan eller serbest şekilde görüşülür.

| Özellikleri

  Endüstri standartlarına uygundur

  Karayolları araçları için kullanılan NetBox NB2000 serisi yönlendiricilerin tamamı CE (RED) uyumludur ve otomotiv tipleri 'UN ECE R10' ve 'UN ECE R118' sertifikalarına sahiptir. Demiryolları araçları için kullanılan NetBox NB3000 serisi yönlendiricilerin tamamı CE (RED) uyumludur ve raylı araç tipleri 'EN 50155' ve 'EN 45545' sertifikalarına sahiptir. Ayrıca NB300 serisi 'ITxPT' uyumludur.

  En son teknolojileri destekler

  Mobil ağ bağlantıları için LTE, UMTS ve GSM teknolojilerini, araç içinde kablosuz ağ (WiFi, WLAN) oluşturmak için ise 802.11a/b/g/n/ac teknolojilerini destekler. Coğrafi konum belirlemek (GNSS) için BeiDou, Galileo, GLONASS ve GPS/QZSS teknolojilerini destekler.

  Yedeklilik

  Kesintisiz iletişimi sağlamak için eş zamanlı birden fazla ve farklı GSM ağına ait GSM hatları kullanılabilir. Böylece GSM kapsama alanı dışında kalınmaksızın sesli iletişim sağlanır.

  Uzaktan bakım ve izleme

  'Connectivity Suite' sayesinde, filodaki tüm araçlarda kurulu olan yönlendiriciler ve bilgisayarlara uzaktan erişilebilmekte, izlenmekte ve bakımları yapılabilmektedir.

| Sistem Mimarisi