Akıllı Ulaşım Sistemleri

Yolcu taşıma sektöründe kullanılan tüm araçlar (tren, tramvay, otobüs, minibüs, midibüs ve benzerleri) yakın gelecekte internete bağlanacaktır. Telista, yolcu bilgi sistemleri, yolcular için internet erişimi, araç içi güvenlik kameraları (CCTV) ve sensörlerden verilerin toplanması gibi uygulamaları kapsayan verimli, son derece güvenilir ve akıllı çözümler sunar.

Yolcu Bilgilendirme Sistemi

Yolcu Bilgilendirme Sistemi

| Yolcularınızla bilgi paylaştığınız kanallara bir yenisini ekleyin. Araçlarınızdaki ekranlardan yolcularınızı bilgilendirin, eğlenceli videolar oynatın.

Araçtaki yüksek çözünürlüklü ekranlardan yolcularınıza yaklaşılmakta olan duraklara tahmini varış sürelerini, aracın rotadaki konumunu, gerçek zamanlı yol, hava ve trafik durumu bilgilerini, varılacak duraklardaki diğer toplu taşıma sistemlerinin zaman çizelgelerini gösterin. Gündeme dair önemli haberleri ve hizmetlerinizi anlatan videolar izletin. Aracın rotasına, tarihe, saate veya coğrafi konuma bağlı olarak değişebilen reklamlardan gelir elde edinin. Yolcularınıza seyahatleri sırasında hoş zaman geçirmelerini sağlayacak ilgi çekici kısa videolar izletin.

Araçta WiFi

Araçta WiFi

| WiFi ile yolcularınızı internete bağlı tutun. Yolcularınıza kesintisiz, hızlı ve güvenli internet hizmeti verin

Benzersiz müşteri deneyimi için yolcularınızı kendi dijital dünyalarına bağlı tutun. Akıllı mobil cihazlarını (akıllı telefon, tablet, dizüstü bilgisayar) yanlarından ayırmayan yolcularınıza seyahatleri süresince, dilerseniz ücretli veya ücretsiz, internete bağlanabilme olanağı sunun.

Araçta Zengin İçerik

Araçta Zengin İçerik

| Yolcu deneyimini geliştirin. Araç içinde zengin video ve müzik içeriği yayınlayın.

Yolcularınız kendi akıllı telefon, tablet veya dizüstü bilgisayarlarını kullanarak, internet erişimi gerekmeksizin, seyahat bilgilerine, günlük gazetelerin dijital kopyalarına, seçecekleri filmlere, dizilere, müzik kanallarına ve daha fazlasına erişsin.

Araçta Kamera

Araçta Kamera

| Araçta güvenliği artırın. Yolcularınızın, sürücünüzün ve yükünüzün güvenliği için araç içerisine güvenlik kameraları yerleştirin.

Güvenli ve keyifli bir yolculuk, yolcu memnuniyetini sağlayacaktır. Araçta video gözetimi yardımı ile hırsızlık, vandalizm veya saldırı gibi istenmeyen durumları önleyin. Araçlarınızın içinde ve çevresinde neler olduğunu her yerden ve her zaman izleyin. Araçta kullanabilmek için özel olarak tasarlanmış, endüstri standartlarına uygun, mobil yönlendiriciler, kameralar, ekranlar, kayıt cihazları ve yazılımlarımızı inceleyin.

Araçta Sesli İletişim

Araçta Sesli İletişim

| Araçta güvenliği artırın. Sürücüler ve yolcular için araç içinden dışarısı ile sesli iletişim olanağı sağlayın.

Sürüş güvenliğini aksatmaksızın, araçtaki kişilerin araç dışından kişilerle sesli iletişim kurmasına olanak sağlayın. Seyir sırasında karşılaşılacak beklenmedik bir durumda tek tuşla hızlıca ilgili merkezle iletişime geçilsin. Yolcular araç içindeki bas-konuş istasyonundan yardım talebinde bulunabilsin. Çağrıyı yanıtlayan personel aramanın yapıldığı aracı ve konumunu belirleyebilsin.

Uzaktan Yönetim

Uzaktan Yönetim

| Ağınızı uzaktan yönetin Cihazlarınızı tek noktadan güvenli bir şekilde yapılandırın ve yönetin.

Devam eden dijitalleşme 'Nesnelerin İnterneti' ('IoT') eğilimi ve sistemlerin birlikte çalışabilirliğine yönelik talep, hızla büyüyen ağların karmaşıklığını artırıyor. Teknisyenlerin cihazlara kurulu oldukları yerlerde erişmesi, ağınızdaki cihazların bakımı için son derece verimsiz ve pahalıdır. Donanım-Yazılımı ('Firmware') veya yapılandırma güncellemelerinin her cihaz için ayrı ayrı yapılmasından, cihazlara tek tek uzaktan bağlanmaktan kaçınılmalıdır.