Akıllı Şehir

Şehirlerin büyümesi yeni zorluklar doğuruyor. Nesnelerin interneti (IoT) ile şehirleri daha yeşil, daha güvenli ve daha verimli hale getirilebilir. Birbirlerine ağlarla bağlı cihazlar ve araçlar yardımıyla; Enerji ve su tüketimini azaltmak, sahada görevli personeli daha verimli çalıştırmak vatandaşların güvenliği ve yaşam kalitesini yükseltmek, doğal kaynak kullanımını optimize etmek mümkündür.

Trafik Yönetimi

Trafik Yönetimi

Trafik akışını gerçek zamanlı analiz ederek trafiği daha iyi yönetin. Yoğun trafik noktalarındaki sensörlerden ve kameralardan hızlı bir şekilde veri alın. Park alanlarındaki boş park yeri bilgilerini paylaşın.

Çevresel Koşulları İzleme

Çevresel Koşulları İzleme

Su seviyeleri, rüzgar yönü ve hızları, metrekareye düşen yağış miktarı, kar yükseklikleri, sıcaklıklar, toprak hareketleri ve nem oranı gibi vatandaşların güvenliği ve konforu için önemli olan çevresel verileri izleyin.

Aydınlatma Yönetimi

Aydınlatma Yönetimi

Şehirlerdeki dış mekanların aydınlatılması oldukça önemli ve pahalı bir altyapı sorunudur. Ağ bağlantılı lambalar ve sensörler yardımıyla sadece gerekli alanlar aydınlatılır. Kaynak israfının ve ışık kirliliğinin önüne geçilebilir.