AskoziaPBX'i tercih etmeniz için sebepler

AskoziaPBX, 50'den fazla ülkede, kurulumunun ve kullanımının kolaylığı, lisans bedelinin ekonomik olması ve donanıma asgari düzeyde ihtiyaç duyması nedeniyle tercih edilmektir.

Dâhili Güvenlik Duvarı - AskoziaPBX’in internete doğrudan bağlı kurulumlarında, sistemi ataklardan korunması için Fail2Ban (www.fail2ban.org) algoritmalarına dayalı dâhili güvenlik duvarı bulunmaktadır. Böylece şüpheli erişimlerin tespiti ve engellenmesi mümkün kılınır.

Kriptolu Görüşme - “SecureSIP” ve “SRTP” teknolojilerini destekleyen telefon kullanılarak telefon görüşmelerinin kriptolu gerçekleştirilmesi sağlanır. Bu özellik özellikle telefon ile AskoziaPBX’in farklı lokasyonlarda bulunması ve iletişim için internetin kullanılması sırasında güvenlik sağlamak için son derece önemlidir.

Kontrol Paneli  - Yazılım tabanlı bir sistem olan AskoziaPBX’i oluşturan önemli bileşenlerini bir arada gösteren ve tek tıkla erişilmesini sağlayan kontrol paneli sistem yöneticilerinin işini kolaylaştırır.

Sanal Makine Desteği - Üstün becerilerle donatılmış Linux çekirdeği birçok yeni donanımın yanı sıra VMware ve Hyper-V marka sanallaştırma ortamlarını desteklemektedir.

Live USB İmajı - Kurulumunu kolaylaştırmak için AskoziaPBX sunucunun yazılımı, USB’den başlatılabilen bir disk imajı ile birlikte verilir.


• Yüzlerce faydalı özelliğe sahiptir.
• Benzer IP-PBX çözümleri arasında en iyi fiyat/kalite oranına sahiptir.
• Dahili kullanıcı sayısında lisans kısıtlaması yoktur.
• Markadan bağımsız SIP destekli tüm IP telefonlarını destekler.
• Güç tüketimi son derece düşük "gömülü" bilgisayarları destekler.
• İnternet arayüzü ile kolayca yönetilir.
• Endüstriyel standartları destekler.
• Markadan bağımsız tüm VoIP servis sağlayıcılarını ve VoIP telefonlarını destekler.
• Telista güvencesinde üstün teknik destek sağlanır.

Öne Çıkan Özellikler

 Sabit-Mobil Paralel Ofisteki sabit telefona gelen çağrıları cep telefonunuzdan ücretsiz olarak yanıtlayın. Cep telefonunuzu ücretsiz dahili telefon olarak kullanın.
 Uzaktan Çalışma Ofis dışında (evde, seyahatte, toplantıda…) olduğunuzda telefon görüşmelerinizi, geniş bant erişimli bilgisayarınızı veya mobil telefonunuzu kullanarak yapın.
 Bütünleşik Çağrı Yönetimi Bilgisayarınızı kullanarak çağrılarınızı yönetin. Tek tıklamayla çağrı başlatın, yanıtlayın, ekip arkadaşlarınızın çevrimiçi durumlarını, hatlarının meşguliyetlerini izleyin, anlık ileti alın gönderin.
 Sesli Posta Size erişilemediğinde sesli posta kutunuza bırakılan mesajlar e-posta adresinize gönderilsin.
 Ses Kayıt Ofisteki dahili telefonunuzu kullanarak yaptığınız konuşmaların bilgisayarınızda kayıt edilmesini sağlayın. Anlaşmazlıkların önüne geçin.
 Sesli Yanıtlama Ofisinize gelen çağrıların ilk çalma sonunda otomatik olarak yanıtlanmasını sağlayın. Arayanlar görüşmek istedikleri kişi veya departmanlara menü seçeneklerinden tuşlama yaparak ulaşsın.
 Konferans Birden fazla kişiyle aynı anda görüşün. Toplantılar için seyahat masraflarından ve harcanan zamandan tasarruf edin.
 VoIP Şehirlerarası, milletler arası ve mobil telefon aramaları için ekonomik tarifeler sunan VoIP servis sağlayıcılardan yararlanın. SIP Trunk hizmetlerinden yararlanın.

AskoziaPBX - IP Tabanlı Telefon Sistemi

AskoziaPBX yazılım tabanlı yeni nesil bir telefon sistemidir. AskoziaPBX yazılımını kullanarak işletmenize özel IP tabanlı telefon sisteminizi oluşturabilirsiniz. Grafik tabanlı web ara yüzünden sürükle-bırak yöntemiyle kolayca yapılandırılır. Gerçek zamanlı istatiksel raporlar alınabilir. Markadan bağımsız, yeni nesil IP tabanlı telefonlardan dilediğinizi kullanabilirsiniz.

İster yeni nesil akıllı telefonunuzla isterseniz de bilgisayarınız kolayca bütünleştirilir. Linux tabanlı olması sayesinde işletim sistemi için lisans bedeli ödemek zorunda kalmazsınız. Kurulumu son derece basittir. Dakikalar içerisinde kullanmaya başlarsınız.

  • İşiniz için iletişim teknolojilerinde atılım yapın.
  • Etkinliğinizi ve üretkenliğinizi arttırın.
  • Maliyetlerinizi düşürün.
  • Esnek çalışmayı destekleyin.
  • Müşteri memnuniyetini arttırın.
  • En düşük maliyetle en yüksek faydayı elde edin.
  • Telefon sisteminiz için en azını ödeyip en çoğunu kazanın.
  • Rekabetçi avantajı elde etmek için maliyetlerinizi yükseltmeden esneklik kazanın.

Etkinliğinizi ve üretkenliğinizi arttırın.

Müşterilerinizden gelen çağrıları kaçırmayın. Santral görevlisi olmadan gelen tüm çağrıların doğru kişi veya departmana yönlendirildiğinden emin olun. Ofis telefonları ile mobil telefonlarının bütünleşik çalışması sayesinde çalışanlarınız çağrıları dolayısıyla yeni iş fırsatlarını kaçırmasınlar.

Maliyetlerinizi düşürün.

Hatlarınızı paylaşımlı kullanarak ihtiyacınızdan daha fazlası için aylık sabit ücret ödemeyin. Telefon sistemi ve bilgisayarlar için aynı ağı kullanın. Esnek çalışmaya geçin. Çalışanlarınızın işe geliş gidişleri için harcanan zamandan ve paradan tasarruf edin.

Esnek çalışmayı destekleyin.

Çalışanlarınızın evlerinden veya gezginken çalışmalarına olanak tanıyın, verimili çalışmalarını sağlayın.

Müşteri memnuniyetini arttırın.

Müşterilerinizin çağrılarını etkili bir şekilde yanıtlayarak müşteri deneyimini iyileştirin. Çalışma saatleriniz dışında arayan müşterilerinizin çağrılarını mobil telefonlarınızdan yanıtlayın veya ulaşılamaz iseniz sesli mesaj bırakmalarına olanak tanıyın. Bırakılan sesli mesajlar size e-posta olarak gönderilsin. Çalışanlarınızla müşterileriniz arasında geçen telefon görüşmelerinin kayıt edilmesini sağlayın.

Çağrı Akış Editörü ile işletmenize özel telefon sistemini siz yapılandırın

Çağrı Akış Editörü, AskoziaPBX için seçimlik bir yazılım bileşenidir. Birçok farklı çağrı akış senaryosuna göre, sürekle-bırak yöntemiyle, kurgulanabilen 60 farklı parçadan oluşur. Etkileşimli sesli yanıtlama (IVR, Interactive Voice Response) menüleri, çağrı kuyrukları, sesli posta servisleri gibi birçok uygulamayı kendiniz geliştirebilirsiniz.

Bütünleşik Çağrı Yönetimi (CTI, Computer Telephony Integration) ile daha verimli çalışın

Bütünleşik Çağrı Yönetimi, AskoziaPBX için seçimlik bir yazılım bileşenidir. Çağrı trafiği yoğun kullanıcıların ihtiyaçları düşünülerek tasarlanmıştır. Çağrı yanıtlama hızının artmasına ve iş veriminin artmasına katkıda bulunur. Arayanların hatta bekleme süreleri azalır ve bu sayede müşteri memnuniyeti artar. İşe yeni başlayan çalışanların verilmli hale gelmesi için geçen adaptasyon süresinin azalmasına yardımcı olur.

Dilediğiniz IP telefonu kullanın

AskoziaPBX ile SIP uyumlu tüm IP telefonları kullanabilirsiniz. AskoizaPBX’in de bulunduğu yerel bilgisayar ağında (LAN) bağlandığında Snom, Gigaset, Yealink, Tiptel, Alcatel, Polycom ve Panasonic marka IP telefonlar AskoizaPBX tarafından otomatik olarak algılanır ve yapılandırılır.

Kullanıma hazır AskoziaPBX ile parandan ve enerjiden tasarruf sağlayın

AskoziaPBX’i yazılım olarak indirip kendi sunucunuza kurabileceğiniz gibi enerji tasarrufu sağlayan güç tüketimi düşük, AskoziaPBX’i kurulu olan hazır sunucularımızdan da satın alabilirsiniz. AskoziaPBX’i kurulu ve kullanımı hazır sunucularımız, çalışan sayısı 50’yi bulan işletmelerde VoIP, analog ve ISDN teknolojilerini destekleyecek kapasitedir.