İşletmenize verimlilik kazandıran, maliyetlerinizi düşüren, çözümler Telista’da…

Makinaler arası iletişim teknolojilerini kullanarak rekabet avantajı elde edin. Müşterilerinizin memnuniyetini sağlayın. İş hacminizi büyütün. Maliyetlerinizi düşürün.

Türkçe, makineden makineye kablosuz iletişim teknolojilerinin İngilizce karşılığı Machine-to-Machine (M2M) olarak anılmaktadır. İşletmenizde makineler arası iletişim (M2M) teknolojilerini kullanarak uzağınızdaki varlıklarınızı gerçek zamanlı izleyebilir ve yönetebilirsiniz. M2M teknolojileri yardımıyla, bunlarla kısıtlı olmamakla birlikte, örnek verebilmek için, elektrik sayaçlarındaki verileri uzaktan okuyabilirsiniz, enerji üretim/dağıtım şebekelerindeki makineleri uzaktan yönetebilirsiniz, filonuzdaki kamyonların konumunu, yüklerinin durumunu veya yakıt sarfiyatını gerçek zamanlı olarak izleyebilirsiniz.

Uzaktan Bakım ve Yönetim

• Satış otomatlarından aydınlatmaya, havalandırmadan bahçe sulama sistemine, uzağınızdaki pek çok cihazı, gerçek zamanlı olarak izleyin, yönetin. Yaşanabilecek arızaları/kesintileri önleyin.

• Sayaçlardan, dağıtım merkezlerinden (elektrik, doğalgaz ve su) geçen enerjinin tüketim miktarını uzaktan gerçek zamanlı olarak izleyin. Kayıp ve kaçaklarının önüne geçin, gelirinizi arttırın. Enerji kesintilerinin önüne geçin, kayıpları azaltın, sayaç okumak için insan kaynağı kullanmak zorunda kalmayın.

Mobil işgücünün etkinliği artar

Filonuzdaki araçların veya iş makinalarınızın konumunu, hızını, kat edilen mesafeyi, yakıt tüketimini, sürüş ve rölantide bekleme zamanlarını, rotalarını, taşıdıkları yükün durumunu gerçek zamanlı olarak kontrol edin, geçmişe yönelik raporlar alın. Filonuzda taşıdığınız ürünlerin zarar görmesine engel olun. İşletmenize ait araçlarınızın iş amacıyla kullanıldığından emin olun. Araçlarınızı 7 gün 24 saat izleyebileceğinizden iş dışındaki seyahatleri engellersiniz. Otomobilinizi kullanan saha çalışanlarınızın işe başlama ve bitirme zamanlarını, araçların hangi güzergâhlarda kullanıldığını, nerelerde durduklarını izleyebilirsiniz. Çalışanlarınızla, onların nerede bulundukları konusundaki gereksiz telefon görüşmeleri yapmak zorunda kalmazsınız.

Maliyetler azalır

Otomobillerinizin iş dışında, özel amaca hizmet edecek şekilde, kullanımının önüne geçilir. Araçlarınızla hangi tarihlerde hangi saatlerde nerelere hangi hızlarda gidildiğini izlersiniz. Araçlarınızın otoyollardaki hız limitlerine uygun kullanıldığından, doğru yerlere park edildiğinden emin olursunuz. Böylece hem yakıt tasarrufu sağlarsınız hem de trafik cezası ödemekten kurtulursunuz. Araçlarınızın gereksiz kullanımına engel olabildiğiniz için daha az yol kat edilecek böylece bakım masrafları azalacaktır.

Denetim gelir

Gerçek zamanlı izleme ve detaylı raporlamaların alınabilmesi sayesinde araçlarınız ve saha çalışanlarınızın üzerinde denetim sağlarsınız. Araçlarınızın çalınması veya kaybolması halinde kolayca bulunmasını sağlarsınız.

İlgili Ürünler

Mobil Kablosuz Yönlendirici
Mobil Kablosuz Yönlendirici